Msza święta w intencji Ojczyzny 11 listopada 2020

11 listopada w całym kraju, a także poza jego granicami Polacy świętowali 102 rocznicę odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. Niestety w tym roku z powodu pandemii korona wirusa uroczystości państwowe związane z tym wyjątkowym świętem zostały znacząco okrojone. Także na naszym lokalnym podwórku obchody te zostały zorganizowane w znacznie skromniejszym wydaniu. W tym roku mieszkańcy naszej gminy nie mogli podziwiać Miejskiej Orkiestry Dętej w swojej pełnej okazałości, jak to bywało w poprzednich latach.

Mimo to nasz zespół, który w dobie pandemii nadal regularnie spotyka się na próbach z zachowaniem reżimu sanitarnego, postanowił choć w symboliczny sposób uczcić to wydarzenie.

Dzięki uprzejmości proboszcza ks. Jana Figury, mogliśmy zapewnić oprawę muzyczną podczas mszy świętej sprawowanej za Ojczyznę w kościele p.w. św. Stanisława BM w Andrychowie.

 Z powodu obostrzeń orkiestra wystąpiła w kilkunastoosobowym składzie kameralnym.

Przed mszą świętą oraz zaraz po niej andrychowscy muzycy wykonali kilka pieśni i piosenek patriotycznych. Dzięki internetowej transmisji, w wydarzeniu tym mogli uczestniczyć nie tylko parafianie obecni na nabożeństwie, ale również Ci wszyscy, którzy uczestniczyli w tej mszy świętej we własnych domach przy ekranach TV czy monitorach komputerów.  

Występ orkiestr mógł być możliwy dzięki realizacji projektu kulturalnego przez Stowarzyszenie MOD „Andropol” Andrychów w ramach zadania publicznego dla gminy Andrychów.

fot. W. Stanek

Skip to content