Święta, święta i po świętach ;-)

W jubileuszowym dla naszej orkiestry 2022 roku, okres Świąt Bożego Narodzenia zaowocował w sporą ilość KONCERTÓW BOŻONARODZENIOWYCH.

Czas, w którym cieszymy się wspólnie z przyjścia na świat dzieciątka Jezus, wykorzystaliśmy bardzo intensywnie grając, aż cztery duże Koncerty Bożonarodzeniowe (nigdy wcześniej andrychowska orkiestra nie zrealizowała podobnego projektu świątecznego).

W zasadzie okres świątecznych występów rozpoczęliśmy już w grudniu udziałem w „Wigilii Andrychowskiej” następnie „Świąteczne granie przy nowopowstałej Galerii Andrychów” oraz poprzez oprawę muzyczną Pasterki w kościele pw. św. Stanisława BM w Andrychowie.  

Czyli nowy rekordowy bilans siedmiu występów świątecznych ustanowiony. Można chyba śmiało przypuszczać, że w sumie podczas wszystkich tych występów mogło nas obejrzeć na żywo nawet blisko TYSIĄC osób, co jest szczególnie ważne i pozytywne biorąc pod uwagę ten trudny czas dla nas muzyków jakim jest pandemia Covid-19. Ale oczywiście nie ilość jest tu najważniejsza, a wyjątkowość tych koncertów, a jak wyjątkowe były te koncerty wie każdy kto był choćby na jednym z nich i osobiście mógł zobaczyć i usłyszeć dlaczego…

Tych, którym nie udało się z różnych względów obejrzeć nas na żywo, odsyłamy do linku z nagraniem z ostatniego naszego Koncertu Bożonarodzeniowego z WDKu w Targanicach.

Chcieliśmy w tym miejscu podziękować bardzo za zaproszenie nas do swoich gościnnych progów parafian z miejscowości Inwałd, Andrychów- osiedle, Sułkowice Łęg oraz Targanice.

Jednak największe podziękowania należą się muzykom miejskiej orkiestry za tak wspaniałe zaangażowanie w udział w próbach i koncertach, dzięki czemu na każdym Koncercie Bożonarodzeniowym liczba muzyków sięgała, aż 40 instrumentalistów. Nie zapominamy także o naszych anielskich głosach ;-), czyli solistkach: Marii Walczak, Ewie Walczak oraz Elżbiecie Walczak – wielkie brawa!!! Piękne głosy!!!

Zapraszamy jeszcze do obejrzenia fotorelacji z tych koncertów.

Zdjęcia: Marek Koniorczyk, Lucyna Migdałek ( CKiW A-ów) oraz archiwum orkiestry.

Skip to content