III miejsce oraz wyróżnienie na dwóch niedzielnych festiwalach

W niedzielę 12 czerwca 2022 muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL Andrychów pod dyrekcją Łukasz Zaborowskiego wzięli udział, aż w dwóch dużych konkursach orkiestr dętych.

Najpierw wczesnym popołudniem wystąpili na XXIII Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Więcławicach koło Krakowa, gdzie w kategorii orkiestr średnich wywalczyli trzecią nagrodę. W festiwalu tym wzięły udział aż 23 orkiestry dęte. Andrychowska orkiestra była jedynym reprezentantem powiatu wadowickiego.

Prosto z Więcławic, zespół udał się na Międzypowiatowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Wieliczce. Tam z kolei andrychowska orkiestra świętująca w tym roku swój jubileusz 100-lecia działalności muzycznej, zdobyła wyróżnienie II stopnia oraz została zakwalifikowana do 44. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu, który odbędzie się w dniach 23 – 26 czerwca 2022r. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.

W finale zaprezentują się najlepsze orkiestry i big bandy województwa małopolskiego wyłonione przez komisję artystyczną na przeglądach powiatowych.

Serdeczne podziękowania dla właścicieli firmy WADRAS, która kolejny raz pokryła koszty związane z transportem orkiestry na festiwal.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tych występów oraz nagrania jednego z konkursowych utworów w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL Andrychów.

Skip to content