Fotoreportaż z koncertu świątecznego

Magiczny koncert zatytułowany „Nastrajamy świątecznie” w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” Andrychów.

W minioną sobotę muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” Andrychów zagrali swój ostatni koncert w tym wyjątkowym dla nich 2022 roku – roku jubileuszowym, w którym andrychowska orkiestra świętowała 100-lecie swojej działalności muzycznej 1922 – 2022.

Koncert ten był niejako podsumowaniem tego bardzo pracowitego i owocnego roku, a jednocześnie promocją, (już trzeciej w tym roku) płyty CD audio, na której znalazły się najpopularniejsze polskie kolędy, pastorałki oraz utwory o tematyce zimowo-świątecznej. Najnowszy krążek andrychowskiego zespołu nosi nazwę „Nastrajamy świątecznie” – stąd nieprzypadkowa nazwa sobotniego koncertu. Materiał muzyczny na świąteczną płytę został nagrany przez Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” Andrychów w ramach zadania publicznego realizowanego dla Gminy Andrychów. Z kolei wydanie płyty CD było możliwe dzięki wsparciu finansowemu sponsorów. Ogromne podziękowania należą się w tym miejscu firmie TECH Sterowniki, firmie TEIRA, a w szczególności firmie OGNIOCHRON S.A.  

Pomimo niezbyt sprzyjających warunków drogowych, które znacząco utrudniały przybycie do andrychowskiego MDK-u, sala widowiskowa wypełniona była niemal po brzegi, a znakomita publiczność została nagrodzona przez artystów aż czterokrotnym bisem.

Zanim jednak odbył się koncert naszej muzycznej „Stulatki”, na senie zaprezentowała się młodzież ze szkółki nauki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych, którą przy MOD „Andropol” od kilkunastu lat prowadzi jej dyrygent i kapelmistrz Łukasz Zaborowski. „Młody Andropol” wykonał kilka tradycyjnych kolęd za co został nagrodzony gromkimi brawami. Za te brawa młodzież odwdzięczyła się bisem w postaci utworu „Jingle Bells”.   Część uczniów gra już wspólnie z całą orkiestrą, ale dla ponad połowy z nich ten występ był pierwszym, przed tak liczną publicznością. Brawo dla Nich!!!

Nadszedł czas na główny koncert sobotniego wieczoru. Na przepięknie przygotowanej przez pracowników MDK-u scenie, pojawił się 40 osobowy zespół pod dyrekcją Łukasza Zaborowskiego wraz z solistkami orkiestry Ewą Walczak oraz Marią Walczak. Podczas tego magicznego koncertu widzowie mogli usłyszeć repertuar, który znalazł się na świątecznym krążku jak również utwory, które orkiestra wykonała po raz pierwszy. Występ został przyjęty przez publiczność bardzo entuzjastycznie czego dowodem były aż trzykrotne bisy. Zaraz po koncercie, w holu domu kultury, można było się zaopatrzyć w prezenty pod choinkę w postaci najnowszych płyt MOD „Andropol” Andrychów. Dostępna była również książka „Historia… jakich mało” autorstwa Łukasza Zaborowskiego, opisująca 100 lat działalności muzycznej andrychowskiej orkiestry.

Podczas tak wyjątkowego koncertu nie mogło zabraknąć fachowego oka w postaci profesjonalnego fotografa, który od lat towarzyszy andrychowskim muzykom, a jest nim Jarosław Skupień – DZIĘKUJEMY!!!    

Zaraz po nowym roku MOD „Andropol” ma jeszcze w planach kilka koncertów Bożonarodzeniowych promujących świąteczną płytę, które odbędą się na terenie Gminy Andrychów (szczegóły już wkrótce). W trakcie tych koncertów będzie można nabyć wszystkie płyty orkiestry, które będą rozprowadzane w formie cegiełek wspierających działalność statutową Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” Andrychów (koszt cegiełki-płyty 30 zł). Płytę można również nabyć w MDK w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7 (sala prób orkiestry, I piętro), w każdy piątek podczas zajęć orkiestry tj. między 15.30 a 21.00

Już teraz zapraszamy na fotorelację z koncertu „Nastrajamy świątecznie”, a po nowym roku zapraszamy na koncerty MOD „Andropol” Andrychów  – szczegóły niebawem.

fot. Jarosław Skupień

Skip to content