Wyjazd na Łotwę

W dniach 18-24 lipca br. Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” Andrychów wzięła udział w wyjeździe do miasta partnerskiego Tukums na Łotwie, gdzie koncertowała podczas międzynarodowego festiwalu pod nazwą „Święto Róży – Marzenie o Róży dla Tukums”. Wyjazd ten był niejako podsumowaniem, obchodzonego w minionym roku jubileuszu 100-lecia powstania andrychowskiej orkiestry, a jednocześnie nagrodą dla muzyków orkiestry za wybitne osiągnięcia artystyczne. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż andrychowska orkiestra w ostatnim czasie dwukrotnie zdobyła tytuł najlepszej orkiestry podczas wojewódzkich festiwali orkiestr dętych, a także została uhonorowana „Medalem Zasłużony dla Gminy Andrychów” oraz honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

Muzycy z Andrychowa zaprezentowali swoje umiejętności m.in. podczas pierwszego dnia „Święta Róży”, koncertując na Placu Wolności w Tukums, występując w trakcie oficjalnego spotkania miast partnerskich, a także biorąc udział w wielkiej paradzie ulicami Tukums z udziałem kilkudziesięciu różnego rodzaju asyst oraz kilku tysięcy widzów znajdujących się na trasie korowodu. W trakcie pobytu na Łotwie andrychowscy dęciacy zwiedzili okoliczne atrakcje takie jak Park Narodowy Kemeri wraz z uzdrowiskiem, Zamek Juanpils, a przede wszystkim stolicę Łotwy – Rygę.  

Wyjazd orkiestry został sfinansowany głównie ze środków pieniężnych jakie zostały przekazane orkiestrze w ubiegłym roku w formie nagrody przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z nagród pieniężnych otrzymanych za zdobycie Grand Prix Małopolskich Festiwali Orkiestr Dętych, jak również z własnego wkładu finansowego uczestników wyjazdu. W tym miejscu zarząd orkiestry pragnie serdecznie podziękować za wsparcie finansowe Urzędowi Miejskiemu w Andrychowie oraz firmie OGNIOCHRON S.A., a także ABS Andrychów. Podziękowania należą się również pracownikom MOSKiT w Andrychowie za pomoc w organizacji wyjazdu, a także kierowcom autokaru z firmy Retro Car Wadowice za profesjonalną obsługę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu na Łotwę.

FOTO: Sabina Gawęda, Aneta Wnęk, Wojciech Stanek, Łukasz Zaborowski,

Skip to content