XXII MAŁOPOLSKIM FESTIWALU ORKIESTR DĘTYCH Michałowice-Więcławice 2021

W dniu 20 czerwca 2021r. nasza orkiestra miała przyjemność wystąpić na XXII MAŁOPOLSKIM FESTIWALU ORKIESTR DĘTYCH Michałowice – Więcławice 2021

Był to już nasz trzeci udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Na dwóch poprzednich konkursach wywalczyliśmy dwukrotnie 3 miejsca.

W tym roku z powodów związanych z pandemią Covid-19, festiwal ten został przeprowadzony w formie spotkania prezentującego poszczególne zespoły, bez przyznawania nagród i wyróżnień. Mimo to poziom muzyczny orkiestr występujących na scenie Amfiteatru w Więcławicach był bardzo wysoki.

orkiestra

W festiwalu wzięło udział 20 orkiestr dętych z całej małopolski.

Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” z Andrychowa była jedynym reprezentantem powiatu wadowickiego podczas tego festiwalu. 

Występ naszego zespołu był także okazją do promocji nowej płyty CD naszej orkiestry, przygotowywanej z okazji zbliżającego się jubileuszu 100-lecia działalności artystycznej orkiestry „Andropol”. Krążek ma się ukazać na jesień tego roku, natomiast obchody za rok w 2022 – roku jubileuszowym zespołu. 

orkiestra
orkiestra
orkiestra

Orkiestra podczas występu w Więcławicach zaprezentowała 7 utworów z repertuaru, który znajdzie się na nowej płycie orkiestry. W kwietniu w MDK w Andrychowie został zarejestrowany cały materiał na nową płytę. Było to możliwe dzięki realizacji przez nasze Stowarzyszenie, zadania publicznego dla Gminy Andrychów wspieranego finansowo przez Urząd Miejski w Andrychowie.

orkiestra
orkiestra

Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwań sponsorów, którzy pomogą nam sfinansować tłoczenie płyt oraz produkcję okładek. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wsparcia tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

orkiestra
orkiestra
orkiestra

Pragniemy także bardzo podziękować Pawłowi Kozioł oraz Ryszardowi Potempa właścicielom firmy WADRAS za pokrycie kosztów związanych z przejazdem orkiestry na festiwal. Dodajmy, że to już nie pierwszy raz z ich strony 🙂     WIELKIE DZIĘKI !!!

Mamy nadzieję, że takich wspaniałych osób, firm i instytucji jest więcej w naszej gminie i uda nam się wydać nową, jubileuszową płyta CD Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” Andrychów.

orkiestra

Przyszłych darczyńców – MECENATÓW ANDRYCHOWSKIEJ KULTURY – prosimy o kontakt z kapelmistrzem orkiestry Łukaszem Zaborowskim pod numerem telefonu 696 211 707

Skip to content