Koncert wyłącznie po polsku

W dniu 11 listopada 2021r. Miejska Orkiestra Dęta „ANDROPOL” Andrychów pod dyrekcją kapelmistrz orkiestry Łukasz Zaborowskiego wystąpiła w kościele p.w. św. Stanisława BM w Andrychowie z okazji 103 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

Andrychowscy muzycy zapewnili oprawę muzyczną mszy świętej odprawionej w intencji Naszej Ojczyzny.

Zaraz po niej zespół zagrał dla wszystkich wiernych zgromadzonych w andrychowskiej świątyni „Koncert – wyłącznie po polsku”.

Repertuar koncertu składał się tylko i wyłącznie z utworów polskich – pieśni i piosenki patriotyczne. Orkiestra wykonała instrumentalne wersje takich utworów jak: ROTA, SZARA PIECHOTA, OSTATNI MAZUR, WARSZAWIANKA, BIAŁE RÓŻE, WOJENKO, WOJENKO, PRZYBYLI UŁANI POD OKIENKO, JAK TO NA WOJENCE, PIERWSZA BRYGADA, MODLITWA OBOZOWA, UŁANI, UŁANI.

„Koncert – wyłącznie po polsku” został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Serdecznie dziękujemy ks. proboszczowi Janowi Figurze za umożliwienie realizacji tego projektu w kościele św. Stanisława BM

W ramach tego projektu Stowarzyszenie MOD „Andropol” A-ów przeprowadziło również zajęcia – warsztaty, które miały na celu odpowiednie przygotowanie muzyczne muzyków orkiestry do tego występu.

koncert
koncert
koncert
koncert
koncert
koncert
koncert
koncert
koncert
koncert
koncert
koncert
koncert
koncert

Wydarzenie to było transmitowane w sieci poprzez stronę internetową parafii, natomiast sam koncert został zarejestrowany i zamieszczony na kanale You Tube pod linkiem:

Zapraszamy do obejrzenia filmu z koncertu.

Skip to content