GRAND PRIX Festiwalu „Echo Trombity”

W dniach 23-26 czerwca 2022 w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbył się 44. finał Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, w którym udział wzięło 1200 muzyków z całego województwa!

33 orkiestry dęte wyłonione w drodze eliminacji powiatowych w Ryglicach, Nowym Targu, Osielcu, Nowym Wiśniczu, Limanowej i Wieliczce przygotowały niezwykłą muzyczną ucztę, na którą złożyła się prezentacja orkiestr w marszu oraz różnorodne repertuarowo koncerty. Zmaganiom zespołów bacznie przysłuchiwała się Komisja w składzie: ppłk dr hab. Stanisław Strączek – przewodniczący, st. chor. sztab. Konrad Borycki, dr Waldemar Groń, ppłk Leszek Mieczkowski, kpt. Stefan Żuk, która jednogłośnie przyznała

Grand Prix 44. Festiwalu ECHO TROMBITY 2022 Miejskiej Orkiestrze Dętej „Andropol” z Andrychowa

pod dyr. Łukasza Zaborowskiego. Jest to pierwsze w historii Festiwalu zwycięstwo dla orkiestry z powiatu wadowickiego. Ponadto orkiestra z Andrychowa za wykonanie marsza „Na szczytach Karpat” (arr. Władysław Wilkoszewski) zdobyła nagrodę za najlepsze wykonanie marsza na estradzie.

Jest to największy sukces naszej orkiestry od 50 lat.

25 września 2022 MOD ANDROPOL Andrychów wystąpi podczas koncertu MY, MAŁOPOLANIE, który odbędzie się w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

fot. Maria Walczak, Kinga Ptak

Skip to content