Procesja zaśnięcia NMP – Kalwaria 2022

W dniu 19.08.2022 r. jak co roku, braliśmy udział w procesji „Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny„, która jest jedną z najbardziej widowiskowych i oryginalnych procesji w kościele katolickim. W Kalwarii Zebrzydowskiej kilkadziesiąt asyst przy wtórze orkiestr oraz rzesze pątników prowadzą figurę Maryi w zdobnej trumnie do kościoła Grobu Matki Bożej.

Tradycyjne nieszpory o godzinie 15:00 odprawił o. Francesco Patton OFM, Kustosz Ziemi Świętej. Ojciec Kustosz przewodniczył modlitwie pielgrzymów przy Domku Matki Bożej w obecności bpa Janusza Mastalskiego, biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej, o. Konrada Cholewy OFM, Definitora Generalnego Zakonu Braci Mniejszych, o. Teofila Czarniaka OFM, Ministra Prowincjalnego OO. Bernardynów oraz o. Gracjana Kubicy OFM, kustosza kalwaryjskiego sanktuarium. Podczas celebracji wygłosił kazanie.

Jest to uroczystość, w której bierze udział każda szanująca się orkiestra z bliższej oraz nieco dalszej okolicy. Dla nas wyjazdy do Kalwarii to już swoista tradycja. To udziałem w tym wydarzeniu podsumowujemy dotychczasową pracę oraz inaugurujemy, po wakacyjnej przerwie, każdy kolejny sezon działalności artystycznej zespołu. Należy dodać, że nasza orkiestra jako jedyna z najbliższej okolicy bierze udział w tym wydarzeniu towarzysząc andrychowskiej asyście, którą co roku organizują Państwo Walaszkowie. W tym roku wraz z nami grali nasi koledzy z Orkiestry OSP Chocznia.

Projekt współfinansowany ze środków UM Andrychów

patron
Skip to content