Fotoreportaż z gali Jubileuszowej -100 lecia orkiestry

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Uroczystej Gali Jubileuszowej z okazji 100. rocznicy powstania andrychowskiej orkiestry dętej, która odbyła się 21 października 2022 roku w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie.

Piątkowy wieczór 21 października 2022 z pewnością na długo zapisze się w pamięci muzyków Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” w Andrychów oraz wszystkich wyjątkowych gości przybyłych do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie na Uroczystą Galę Jubileuszu 100. rocznicy powstania andrychowskiej orkiestry.

W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyli nam:

Pan Tomasz Żak Burmistrz Andrychowa

Pan Wojciech Polak Wiceburmistrz Andrychowa

Pani Grażyna Łoboda Sekretarz gminy

Pani Dorota Żywioł Skarbnik gminy

Pani Maria Gondko Kierownik Wydziału Administracji

Pan Tadeusz Sarlej Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie

Pan Czesław Rajda Radny

Pan Leszek Ścibik Dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Pan Marcin Putyra Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, Kultury i Turystyki w Andrychowie

Pan Marek Nycz Redaktor naczelny Radia Andrychów i Nowin Andrychowskich

Pani Regina Pazdur Członkini zarządu Fundacji „Memo”

Pani Zofia Wanat Dyrektor Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie

Pani Dorota Balak Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wadowiana”

oraz Pan Stanisław Prus Wiceprezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wadowiana”

Nie zabrakło również obecności muzyków seniorów, rodzin i przyjaciół muzyków grających w naszej orkiestrze, delegacji z zaprzyjaźnionych orkiestr dętych – z Orkiestry Dętej OSP Chocznia oraz z Orkiestry Dętej OSP Przytkowice jak również delegacji Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów oraz sponsorów – darczyńców od lat wspierających nasze Stowarzyszenie.

Uroczystą Galę poprowadziła solistka naszej orkiestry Ewa Walczak, która w imieniu orkiestry przywitała wszystkich gości po czym zaprezentowała największe osiągnięcia oraz najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w historii 100-letniej działalności muzycznej andrychowskiej orkiestry.

Później przyszedł czas na Koncert Galowy w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” Andrychów. Zespół wystąpił w swojej pełnej krasie, 40 muzykom pod dyrekcją kapelmistrza orkiestry Łukasz Zaborowskiego, towarzyszyły solistki orkiestry Ewa Walczak oraz Maria Walczak.

W repertuarze koncertu znalazły się głównie utwory, pochodzące z najnowszych publikacji CD-audio zespołu. Goście Uroczystej Gali usłyszeli następujące utwory:

  1. „Young Fanfara”
  2. „Mazurek F-dur
  3. „Krakowiak”
  4. „Na szczytach Karpat”
  5. „Hey Jude”
  6. „Böhmischer Traum”
  7. „All Abouth That Bass”
  8. „Despacito” 
  9. „Take On Me”.
  10. „Can’t Take Me Eyes Off You”

Uroczysta Gala Jubileuszowa stała się także okazją do podziękowań za wszelką okazaną nam pomoc, bez której z pewnością nie świętowalibyśmy tak dostojnie i hucznie jakże wyjątkowego dla nas wszystkich jubileuszu 100-lecia działalności muzycznej andrychowskiej orkiestry.     

Podziękowania składał dyrygent orkiestry Łukasz Zaborowski, który funkcję kapelmistrza orkiestry piastuje już od 2006 roku. Pamiątkowe grawertony przygotowane specjalnie na tą uroczystość wręczali Prezes Stowarzyszenia Dawid Babik oraz Członkini Zarządu Alina Graca.

„W imieniu swoim oraz całej naszej orkiestry, pragnę serdecznie podziękować za wieloletnią, owocną współpracę Panu Tomaszowi Żakowi Burmistrzowi Andrychowa. Szczególne podziękowania na ręce Pana Wojciech Polaka Wiceburmistrza Andrychowa, składamy dla Urzędu Miejskiego w Andrychowie, pragnę w tym miejscu dodać, żedzisiejsza Gala jest współfinansowana przez Urząd Miejski w Andrychowie w ramach zadania publicznego realizowanego przez nasze Stowarzyszenie w ramach zadania publicznego dla gminy Andrychów.

Podziękowania pragniemy złożyć Radzie Miejskiej w Andrychowie, którą reprezentuje na dzisiejszej uroczystości Pan Tadeusz Sarlej Wiceprzewodniczący Rady.

Ogromnie dziękujemy dyrekcji i pracownikom Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, za już ponad 20-letnią twórczą współpracę, a w szczególności za pomoc w organizacji dzisiejszej Uroczystej Gali. Podziękowania składamy na ręce dyrektora Pana Leszka Ścibika.  Jednocześnie z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękujemy za umożliwienie Miejskiej Orkiestrze Dętej „Andropol” Andrychów, prowadzenia swojej działalności muzycznej w budynku Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie. Podziękowania składamy również kierownik tego obiektu Pani Marii Kubicy.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu, Kultury i Turystyki w Andrychowie. O odebranie pamiątkowego grawertonu prosimy dyrektora MOSKiTu Pana Marcina Putyrę 

Podziękowania składamy redakcji Radia Andrychów i Nowin Andrychowskich. Prosimy do nas redaktora naczelnego Pana Marka Nycza.

Ogromne podziękowania za publikację w postaci wydania płyty CD oraz książki o historii andrychowskiej orkiestry, pragniemy złożyć zarządowi Fundacji „Memo”. Bardzo prosimy do nas Panią Reginę Pazdur członkinię zarządu fundacji „Memo”.

Pamiątkowe grawertony chcielibyśmy również wręczyć delegacjom dwóch orkiestr dętych, z którymi od lat się przyjaźnimy i współpracujemy.  Są nimi Orkiestra Dęta OSP Chocznia oraz Orkiestra Dęta OSP Przytkowice.

Szanowni Państwo, z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę, że żadna działalność statutowa, nawet najprężniej działającego stowarzyszenia, nie mogła by być właściwie realizowana, gdyby nie wsparcie osób prywatnych, sponsorów czy innych mecenasów kultury. Także nasza orkiestra, która już prawie 20 lat działa również jako stowarzyszenie ma swoich wytrwałych darczyńców.

Dziś jest wyjątkowa okazja, aby im podziękować za ich nieocenioną pomoc. W ramach tych podziękowań chcielibyśmy im ofiarować coś co dla nas jest dziś najcenniejsze, a jest to nasza 100-letnia historia. Tak więc niech ta nasza „historia…jakich mało” przelana na papier będzie naszym serdecznym podziękowaniem dla Was za wszelkie okazane nam wsparcie.

Dziękujemy serdecznie i zapraszamy do nas przed scenę po odbiór pamiątkowej książki z okolicznościowym wpisem:

Panią Zofię Wanat dyrektor Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie

Panią Dorotę Balak prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wadoviana”

Panią Małgorzatę Kołaczyk, której zakład krawiecki szyje mundury dla orkiestry

Panią Elżbietę Fujawę dyrektor Banku Pekao S.A. oddział w Andrychowie

Panią Agnieszkę Kołacz kierownik Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów

Pana Czesława Rajdę Radnego Rady Miejskiej w Andrychowie

Pana Jarosława Skupnia dziennikarza i fotografa

Przedstawiciela ABS Bank Spółdzielczy

Panią Annę i Pana Macieja Mazgaj

Panią Ewę i Pana Piotra Pysz

Panią Marię Daley

Pana Adama Ziębę

Pana Mirosława Balona

Pana Krzysztofa Krausa

Pana Józefa Brzazgacza

Pana Janusz Korneckiego

Pana Piotra Ziębę z zespołu muzycznego Songo & Zuza

Panią Teresę i Pana Edwarda Baścik

Panią Annę Gawęda

Panią Annę i Pana Ryszarda Babik

Panią Zofię i Pana Adama Kryska

Pana Grzegorza Koska współwłaściciela restauracji Sami Swoi

Pana Sławomira Fąferko przedstawiciela firmy TECH Sterowniki

Pana Grzegorza Tomiaka Prezesa Zarządu firmy Ogniochron S.A.

Pana Ryszarda Potempę

Pana Marcina Kowaliczka

oraz Pana Sławomira Pasternaka

Pragniemy również serdecznie podziękować naszym muzykom seniorom za wieloletnie zaangażowanie i udział w występach andrychowskiej orkiestry, zapraszamy do nas:

Pana Fryderyka Homla

Pana Jana Kapelę

Pana Stanisława Hutniczaka

Pana Kazimierza Hutniczaka

Pana Stanisława Balona

Pana Piotra Szczura

Szczególne podziękowania pragniemy również złożyć na ręce:

Pana Marka Rogoza organisty z kościoła parafialnego w Sułkowicach Łęgu

Pana Michała Ziębę z serwisu instrumentów dętych „Zięba Music”,

a także Wojciecha Stanka, który od kilkunastu lat prowadzi stronę internetową naszej orkiestry

oczywiście ogromne podziękowania należą się dla wszystkich muzyków naszej orkiestry, a w szczególności Prezesa Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” Andrychów, Pana Dawida Babika oraz Wiceprezesa Stowarzyszenia Pana Tomasza Gawędy.”… 

Nie zabrakło ciepłych słów, listów gratulacyjnych, prezentów oraz życzeń wszelkiej pomyślności, składanych „stulatce” czyli naszej andrychowskiej orkiestrze.

Tak wyjątkowa uroczystość nie mogła się odbyć bez bisów. Poprzez owację na stojąco, orkiestra niemal zmuszona została do dwóch utworów na bis, były to:

„80er KULT(tour) Medley” oraz „Ona gra wiąż dla mnie”

Na koniec części oficjalnej przy wtórach melodii „Sto lat” wjechał na salę ogromny tort wykonany własnoręcznie przez flecistkę naszej orkiestry Alinę Graca. mniam, mniam 😉

A po torcie i ciepłej kolacji przyszła pora na zabawę taneczną przy nietuzinkowym akompaniamencie zespołu muzycznego BLACK JACK.

Organizacja Jubileuszowej Gali była współfinansowana przez Urząd Miejski w Andrychowie w ramach zadania publicznego realizowanego przez nasze Stowarzyszenie w ramach zadania publicznego dla gminy Andrychów.

Szczególne podziękowania dla Piotra i Ewy Pysz oraz Rafała Pysz z PYSZ STUDIO za setki profesjonalnie wykonanych zdjęć oraz nagrań video z Gali Jubileuszowej, do których linki zamieszczamy poniżej:

Aby obejrzeć zdjęcia z Gali, proszę wejść na stronę: https://www.pyszstudio.pl/prywatna

i wpisać hasło: Koncert100

 Natomiast filmy z Koncertu Jubileuszowego znajdują się pod linkiem:

Miłego oglądania.

Skip to content